Site Overlay

IMMUUNSÜSTEEM TUGEVAKS – TSINKSULFAAT JA KASSIKÜÜS

Nii nagu sügistalvisel perioodil ikka, vajab me immuunsüsteem tavapärasest veidi enam turgutust. Seda nii tervisliku toidu kui ka toetavate lisandite näol. Olen alati olnud seda meelt, et toitumine on ja peakski olema alati kõige alus, kuid leian, et kvaliteetsed toidulisandid ja väekate taimede tinktuurid on a-l-a-t-i väga suureks ja oluliseks abiks organismi toetamisel ning tervendamisel. Toidulisandite teemal olen peatunud ka varem ning varasema postituse leiad siit. Täna jagan teiega aga oma kahte lemmikut, mida tõesti kõigil koju varuda soovitan, vähemalt sügistalvisel perioodil. Tänase postituse peakangelasteks on kaks väga olulist toidulisandit, mis minuga tegelikult aastaläbi kaasas käivad, kuid on sügistalvisel ajal veelgi suurema au sees. Nendeks pole ei miski muu, kui tsinksulfaat ning kassiküüs. Miks just need, mõtlete? Sellest kohe lähemalt!

Vimergy Tsinksulfaat ja Kassiküüs

Võimas tervendaja – vedel tsinksulfaat

Alustame algusest ja räägime lähemalt tsingist ning sellest, miks tuleks eelistada just vedelal kujul tsinksulfaati, mitte haarata apteegiriiulilt tundmatu koostisega tsingitablette. Tsink on inimese tervise jaoks kriitiliselt oluline mineraal. Igaüks vajab seda! Tsink pakub tuge metabolismi ja immuunsüsteemi normaalseks funktsioneerimiseks ning on lisaks sellele ka väga võimas antioksüdant. Tavalised apteegikäsimüügis leiduvad valged tsingitabletid aga paraku seda kõike ei paku. Seda põhjusel, et enamasti ei ole neis kasutatud hea imenduvusega tsingivormi ning lisaks on need rikastatud terve rea Mendelejevi tabeliga, mis sealse kasuteguri veelgi nullilähedasemaks muudavad. Seepärast tasub a-l-a-t-i eelistada tsinksulfaati, mis on parima imenduvusega tsingivorm. See on puhas ja kehale hästi omastatav ning seeläbi ka kõige enam kasutoov.

Tsink on asendamatu abimees organismi vastupanuvõime tugevdamisel ning pahalastega võitlemisel. Lisaks eelmainitule on tsinkfulaat kriitilise tähtsusega:

 • nii maksa tervise, autoimmuunsete seisundite, akne, neerupealiste probleemide, artriidi, vähi, ekseemi, psoriaasi, uimasuse, diabeedi, väsimuse, meeleolukõikumiste, podagra, südamepekslemise, hepatiidi, kõrgvererõhu, kõrge kolesteroolitaseme, kuumahoogude, põletike, migreenide, SIBO, sinusoidide infektsioonide, kaaluteemade, vertigo, tinnituse, multiskleroosi, luupuse, Lyme’i tõve, kilpnäärmeprobleemide, Epstein-Barr’i viiruse, vöötohatise, kuseteede infektsioonide, kandida ja paljude teiste tervisemurede korral;
 • vedel tsinksfulaat annab immuunsüsteemile võimsa tõuke, tugevdades valgevereliblesid (lümfotsüüdid, basofiilid, neutrofiilid, eosinofiilid, makrofaagid ja monotsüüdid) ning on suurepärane abiline gripi- ja külmetussümptomite ennetuseks ja raviks.

Isegi, kui tsinki igapäevaselt tarbida ei soovi, siis tasub seda kindlasti alati kodus käepärast hoida juhuks, kui külmetus või mõni muu tervisemure kimbutama tulema peaks. Meditsiinimeedium soovitab juba esimeste külmetussümptomite ilmnedes haarata tsingi järele ning tarbida seda iga paari tunni tagant. Nii saab külmetusele juba eos tsau-pakaa öelda! Tsingi “šokiteraapia” kohta saad lähemalt lugeda SIIT.

Vimergy Tsinksulfaat

Väekas ravimtaim – kassiküüs

Meie immuunsüsteemid võitlevad alalõpmata selle nimel, et lüüa eemale kahjulikud sissetungijad ning hoida meid elujõuliste ja energilistena. Ent ilma õigete abivahenditeta peavad nad seda võitlust pidama üksi, ilma relvade ja kaitsekilbita. Siinkohal on ääretult heaks ja oluliseks abimeheks Kassiküüs. See eriline ravimtaim toetab ja tugevdab immuunsüsteemi , olles abiks sissetungijate eemalepeletamisel. Kassiküünt võib julgelt nimetada looduslikuks antibiootikumiks. See väekas ravimtaim on üks võimsamaid immuunsust mõjutava toimega taimseid vahendeid. Toimides rakuimmuunsuse tasandil, on sel erilisel taimel ülitugevad immuunsust tugevdavad omadused. Need on tingitud alkaloidide rühmast, glükosiid glütsürritsiinist, flavonoididest, tanniinidest ja teistest ainetest. Alkaloidide rühm aktiveerib T-lümfotsiitide, eriti T-tapjarakkude funktsiooni, mis on viirusevastase immuunsuse peamine komponent, suurendab makrofaagide aktiivsust, normaliseerib immuunglobuliinide taset. Kassiküüs on võimas vahend mistahes tervisemurede korral. Mulle väga meeldib mõtteviis, et: “Maailm oleks hoopis teistsugune, kui kassiküünt oleks võimalik kasutada antibiootikumide asemel, haiguste määr väheneks ja taastumine kiireneks, hoolimata haigusega seotud diagnoosist.” Farmatseutilistel antibiootikumidel on ravimeetodina täielikult oma koht ja eesmärk. Kassiküüs on aga unikaalne selle poolest, et erinevalt antibiootikumidest, ei saa patogeenid, näiteks bakterid, selle suhtes resistentseks muutuda.

Kassiküüs on:

 • Viiruste, parasiitide, põletikuliste protsesside raviks
 • Immuunsust parandav ja üldtugevdav toime
 • Antioksüdantne toime
 • Tromboosivastane toime
 • Põletikuvastane toime
 • Toniseeriv toime
 • Vähendab EBV-d ja selle kaastegurite, streptokokkide A ja B mõju
 • Aitab kaasa keha normaalseks talitluseks külmetuse korral, organismi puhastamisel toksiinidest erinevate mürgistuste ja intoksikatsioonide korral
 • Tugevalt vähivastane
 • Ennetab borrelioosi ja puukentsefaliiti haigestumist
 • Immuunsust parandav ja üldtugevdav
 • Antioksüdantne
 • Tromboosivastane
 • Põletikuvastane
 • Toniseeriv
 • Allergiavastase toimega
 • Kassiküüs on Eesti Ravimiameti poolt tunnistatud ravimiks (Allikas: Biotheka)
Vimergy Kassiküüs

Kvaliteetsed Vimergy lisandid lõpuks ka Eestis!

Olin pikalt kvaliteetsete toidulisandite otsingul ning hädas sellega, et mu kõige lemmikuma toidulisandite brändi (Vimergy) tooteid sai tellida vaid USA’st, mis tähendas minu jaoks alati vähemalt kuu pikkust ootamist ning mitmekümne eurost tollimaksu, mis lõppude lõpuks mulle enam ei sobinud ning olin sunnitud brändi vahetama. Kuigi tänaseks päevaks on ka Eestis mitmeid loodusraviapteeke, kes pakuvad häid ja kvaliteetseid lisandeid, olin siiski pisut kurb, et Vimergy tooteid enam tarbida ei saanud. Need sobisid mulle nii hästi ja nende valikus on ka kõik vajalik olemas! Kuniks päevani, mil minu postkasti potsatas kiri Erkilt, kes tutvustas mulle oma uhiuut veebipoodi elusvali.ee mis oh üllatust, müüb justnimelt VIMERGY TOOTEID! Ja te ei kujuta ette ka kui rõõmus ma selle üle olin! Elusväli tootevalikus on olemas kõik vajalik, kassiküüs ja tsinksulfaat sealhulgas!

Seega, kui ka sinu toidulisandite varud vajaksid pisut täiendamist või tahaksid lihtsalt lähemalt uurida millega tegu, siis ma tõesti-tõesti soovitan lähemalt tutvuda: https://www.elusvali.ee/

Kasutatud allikad:

 • Biotheka.ee
 • Elusvali.ee
 • Ecosh.ee


3 thoughts on “IMMUUNSÜSTEEM TUGEVAKS – TSINKSULFAAT JA KASSIKÜÜS

 1. Kuidas Vimergy tsinki ja kassiküünt kombineerida, kui hamba all põletik, mis tuleb ja läheb nagu ise tahab, valu lööb lõualiigesesse, meelekohta. Ei saa ju iga paari kuu tagant AB kuuri teha. Olen tarbinud mõlemat üle kuu aja, vbl tuleks koguseid suurendada? Aitäh!

  1. Tere, Ülle!

   Esmalt uuriksin, milline on Teie elustiil ja toitumine? Soovitaksin juua regulaarselt värskelt pressitud sellerimahla hommikuti, tühjale kõhule 500ml korraga ning jätta menüüst välja gluteen, piim, rafineeritud suhkur ning töödeldud toidud (juhul, kui Te seda veel ei tee). Lisaks tasub sellerimahla ka suus hoida.

   Kui suures koguses hetkel tsinki ja kassiküünt tarbite? Vajadusel tasub koguseid suurendada küll,lisaks on hea ka kurkumiin. Selles osas soovitaksin Teil tutvuda Meditsiinimeediumi uusima teosega “Cleanse to heal”, milles on välja toodud täpsed kogused probleemist sõltuvalt.

   Kas olete konsulteerinud ka hambaarstiga? 🙂

   Heade soovidega
   Tuuli

Leave a Reply