Site Overlay

MIKS VALIDA MENSTRUAALANUM ÜHEKORDSETE HÜGIEENISIDEMETE ASEMEL?

Ilmselt teame me naistena kõik, kui ebameeldivad, tüütud ning ebakindlad ühekordsed hügieenisidemed olla võivad. Olgugi, et reklaamid väidavad veendunult, et need on nii kindlad, et võid lumivalgetes pükstes kasvõi ringi kukerpallitada ilma, et peaksid muretsema lekete pärast. Nojah, ilmselt oleme kõik kogenud, et päris nii lihtne see paraku pole! 😀 Aga, kas oled kunagi mõelnud, millest ühekordsed sidemed tegelikult valmistatud on, mida need sisaldavad ning millist mõju tegelikult avaldavad, nii meie tervisele kui ka keskkonnale? Jah, kui ma nüüd üdini aus olen, siis ma polnud teemasse varasemalt üldse mitte süvenenud. Olin kui üht-teist küll kuulnud, kuid pigem oli see teema minu kõrvust mööda vuhisenud. Kuniks see ringiga minuni jõudis ning mu tähelepanu köitis.

Toksiinid ühekordsetes hügieenisidemetes- ja tampoonides

Teemasse süvenedes selgus, et enamik (kui mitte kõik enam levinumad) hügieenisidemed- ja tampoonid sisaldavad mürgiseid kemikaale nagu dioksiin, kloor ja kunstsiid. Lisaks on tihtipeale tooted veel lõhnastatud, mis lisab neisse veel ühe korraliku keemialaadungi juurde. Paraku imendub küllaltki suur osa ühekordsetest hügieenivahendites sisalduvast keemiast kasutamise ajal ka meie organismi, kuhjates me kehasse ebavajalikke toksiine ning mõjudes nahale ärritavalt. Lisaks kasutatakse suurema osa menstruatsioonitoodete puhul ka sünteetilist puuvilla, mis on omakorda töödeldud pestitsiidide ja putukatõrjevahenditega, võides põhjustada näiteks nahaärritust või allergiat. Jep, see kõik kõlab üsna kõhedusttekitavalt, kas pole?! Aga ka see pole veel kõik! Lisaks sellele, et ühekordsetes sidemetes sisalduv võib panna korraliku põntsu me tervisele ning heaolule, teeb see meeletul hulgal kahju ka meid ümbritsevale!

Ühekordsete hügieenivahendite mõju keskkonnale

Tampoonide ja sidemete tootmisel tekib nende pakenditest enam kui 200 000 tonni plastikprügi aastas! Keskmine naine viskab oma elu jooksul ära 125-150kg tampoone ja sidemeid, kuid paraku plastikust jäätmed aga ei lagune, vaid jäävad maa peale, jõudes otsaga ookeanidesse, jõgedesse või ka randadele. Tampoonide ja sidemete biolagunemisele kuluv aeg on meeletult pikk, sajandeid pikem kasutaja elueast. Lisaks eraldub kasutatud ja ära visatud sidemetest ja tampoonidest saasteaineid nii õhku kui ka pinnavette. Aga milline on lahendus? Tegelikult oleme õnnega koos, sest meil on alternatiivid, ja veel väga head! Täna tahaksin tutvustada teile ühte neist – menstruaalanumat OrganiCupi.

Mis on menstruaalanum OrganiCup?

OrganiCup on pehmest, allergiavabast silikoonist valmistatud menstruaalanum, mis on täiesti naturaalne ning 100% keemia- ja lõhnaainete vaba. OrganiCup ei sisalda kloori, liimi, parfüümi ega muid keemilisi ühendeid, olles täiesti ohutu ning tervise- ja kehasõbralik. Tegemist on väikese ning pehme kergelt läbipaistva anumaga, mis on saadaval kolmes eri suuruses: A, B ja Mini suurus, mille seast saab iga naine valida endale sobivaima. OrganiCup mahutab kuni kolme suurema tampooni jagu verd, tagades kuni 12 tundi lekkevaba vabaduse. Menstruaalanumat võib kanda nii päeval kui ka öösel ning see ei sea igapäevategevustele mingeid piiranguid. Anumat kasutades saab teha nii trenni kui minna soovi korral ujumagi. Ning mis peamine, see ei mürgita meie keha ning teeb ka loodusele tohutu suure pai!

Puhtus ennekõike!

Enne OrganiCupi kasutamist on vajalik pesta nii käed kui ka Cup koos õrna seebiga jooksva vee all, vältimaks pisikute levimist intiimpiirkonda. Väga hästi sobib kasutamiseks OrganiWash intiimpesugeel. Kui aga seepi ja vett käepärast pole, siis on suurepäraseks lahenduseks üheste pakkidena mugavalt kaasaskantavad OrganiWipes niisked desinfitseerivad rätid.

Hea uudis on see, et hetkel on käima Rimi Ilu Heaks kampaania, mille raames on kõik OrganiCup tootesarjakuuluvad tooted -25% soodsamad kuni 20.11.20! Seega on praegu suurepärane aeg astuda samm rohelisema jalajälje suunas!

Rohkem infot Menstruaalanuma ning kasutamise kohta leiad:

viljakusmonitor.ee

Leave a Reply