Site Overlay

NAISED, INVESTEERIGEM OMA TERVISESSE NING ÕPPIGEM END TUNDMA!

Kallid naised, seekordne postitus on suuresti just teile suunatud! Seekord tuleb juttu tõelistel “naisteteemadel”, millest ma varasemalt siin blogis kirjutanud pole. Puudutan veidi delikaatsemat teemat, mis on mu peas juba pikalt keerelnud ning oodanud oma järjekorda, kuid pole justkui õiget hetke leidnud. Kuna minu soov on aga alati olnud jagada teadlikkust, tunnen nüüd, et on aeg ka see teema luubi alla võtta ning teie ette tuua. Usun, et antud postitus võiks huvi pakkuda igale naisele, kes soovib oma kehaga tõelise kooskõla saavutada ning tunda end seeläbi kindlamalt kui kunagi varem. Leian, et tegemist on teemaga, millest peaks saama vabalt rääkida ning mille ees ei peaks ega tohikski tunda ebamugavust ega veel vähem piinlikkust! Aga, sissejuhatus tehtud, asume ilma pikema jututa teema juurde!

VILJAKUSMONITOR DAYSY

Kas oled kunagi mõelnud, mis sinu kehas tegelikult toimub? Kas teadsid, et reaalne viljastumine võib toimuda ainult ühel päeval kuus ehk ovulatsioonipäeval, rasedus võib aga alguse saada vahekorrast kuuel päeval tsüklis – viiel päeval enne ovulatsiooni ning ovulatsioonipäeval? Selline päevade arv tuleneb faktist, et seemnerakud on naise kehas eluvõimelised maksimaalselt viis päeva (viljakusmonitor, 2020). Ka mina polnud sellest veel mõned aastad tagasi üldse mitte teadlik kuniks ma jõudsin välja viljakuse teadlikkuse meetodini (ingl.k Fertility awereness method e. FAM) ning viljakusmonitorideni, mis kõik toetuvad naise viljakuse mõistmisele ja teadvustamisele.

Daysy on Eesti turul uudseim viljakusmonitor, mis toodi Euroopas turule 2014. aastal ning on tänaseks kasutusel kümnete tuhandete naiste seas. Monitor õpib tundma naise menstruaaltsüklit ning annab punase tulega märku viljastumisvõimelistest päevadest, mille korral saab naine ise teha teadliku valiku vahekorda astumiseks või sellest hoidumiseks. Vaatamata sellele, et viljastumisvõimelisi päevi on ühes kuus kokku vaid 6, on Daysy algoritm programmeeritud varuga ja näitab võimalikke viljastumisvõimelisi päevi kindluse mõttes rohkem kui 6. Ta näitab neid iga individuaalse kasutaja tsüklit arvesse võttes, st kui palju kõigub näiteks kuust kuusse kasutaja ovulatsioonipäev. Mõnel kuul võib see toimuda näiteks 14.ndal aga teisel kuul hoopis 17.ndal. Daysy peab ovulatsioonipäeva ennustamisel arvesse võtma seni kõige varasemal tsüklipäeval toimunut. Ovulatsiooni kinnitamist teeb ta aga temperatuuriväärtuste järgi. Kui temperatuur on püsinud kõrgel vähemalt kolm järjestikust päeva tsükli keskel, siis tähendab see progesterooni võidulepääsemist naise kehas ning seega – ovulatsiooni. Punaste päevade arv on kogenud kasutajal minimaalselt 9 päeva kuus. Algoritm näitab kasutamise alguses väga vähe rohelisi, kuid mida rohkem on infot kasutaja kohta, seda täpsemaks ta saab konkreetse päeva määramisel minna. Daysy on võimeline toimetama tsükleid mis jäävad pikkuselt 19-40 päeva vahele.  Monitor on äärmiselt ettevaatlik, mis teeb temast kindla, turvalise ja usaldusväärse seadme, mis on ideaalsel kasutamisel üle 99% täpne. Daysy kuvab viljakusstaatuse peale hommikust mõõtmist 18.tunniks. Lisaks on Daysy viljakusmonitor sertifitseeritud EN ISO 13485:2012 sertifikaadiga, mis on ühtlasi uusim kooskõlastatud standard meditsiinilistele seadmetele (viljakusmonitor, 2020). Daysy algoritm sarnaneb tuntud viljakusmonitoriga Lady Comp, mis on müügil olnud juba 30 aastat.

Meie teed Daysyga ristusid juba tegelikult aastal 2016, millest alates oleme teineteist tundma õppinud ning tänaseks oleme koos veetnud juba 4 aastat! Selle aja vältel on Daysy aidanud mul oma keha tundma õppida, andnud mulle aega lähemalt süveneda viljakuse teadlikkuse meetodisse (mitte et see Daysyga otseselt vajalik oleks, aga mulle endale lihtsalt meeldib süveneda ja olla kõigega maksimaalselt kursis!) ning teinud seejuures kõige olulisema töö minu eest ära – kuvades mulle igal hommikul minu viljakusestaatuse. Aja jooksul olen õppinud märkama ning ära tundma ovulatsiooni, millele ma varasemalt üldse tähelepanu pöörata ei osanud. Daysy kasutamisega olen õppinud tähele panema ja ära tundma oma keha märke, mis lisab omakorda kindlustunnet kui minu keha märgid klapivad sellega, mida Daysy mulle ütleb. Minu meelest on see uskumatult võimas tunne kui saan aru mis minu kehas toimub, millal toimub ning kuidas toimub! Once you go Daysy, you never go back! See on ausalt üks parimaid investeeringuid mis ma kunagi teinud olen ja ma soovitaksin seda tõesti kahe käega kõigile. Ma ütleksin isegi, et tegemist on lausa revolutsioonilise tootega, mis võimaldab naistel olla kindlalt ja turvaliselt oma kehaga kooskõlas ning teha teadlikke valikuid.

Kui soovid Daysy kohta lähemalt uurida , siis saad seda teha siin.

Daysy andurit kaitseb plastikust kaitsekork, mis tagab, et andur oleks alati turvaliselt kaitstud. Kork tuleb mõõtmise ajaks eemaldada ning seejärel tagasi asetada.

Punane, kollane ja roheline

Daysy kuvab viljakusestaatust kolmes värvitoonis, millest igaühel oma tähendus:

Punane – tähendab, et võimalus viljastumiseks on suur. Punastel päevadel on väga suur võimalus rasedaks jääda.

Vilkuv punane – kui punane tuluke vilgub, tähendab see, et tegemist on ovulatsiooni päevaga.

Kollane – kui Daysy näitab kollast tuld, tähendab see info töötlemise faasi või tsükli kõikumist. Samuti on kollane tuluke kindluse mõttes esindatud ka siis, kui mõõtmised on mingil põhjusel vahele jäänud, või on kehatemperatuuris kõikumised. Daysy õpib ning on ettevaatlik. Kollast tuld on soovitav võtta sarnaselt punasele.

Roheline – ei ole võimalust viljastumiseks. Rohelised päevad on “safe” ning ei vii raseduseni.

Uus Daysy 2.0

Vahva uudisena on nüüd turul uus Daysy 2.0 viljakusmonitor, mis toimib täpselt samamoodi kui Daysy 1.0, kuid on uuenenud korpuse ja Bluetooth® süngivõimalusega. Lisaks töötab Daysy 2.0 akubaasil, mitte patareiga, mis on minu meelest veelgi mugavam. Laadimisjuhtme saab alati endaga kaasa võtta ega pea muretsema tühjaks saava patarei pärast.

Pikaajaline investeering

Daysy hind – 299 eurot, võib esmapilgul tunduda küll krõbeda võitu, kuid pikas perspektiivis tasub end kohe kindlasti ära. Lisaks kaalub minu arvates tervis üle kõik muu, sealhulgas ka raha. Samuti on tegemist väga pikaealise seadmega – tootja kohaselt on Daysy eluiga 7+, kuni 10 aastat.

Kui sul tekkis toote vastu huvi ning sooviksid selle soetada, siis saad seda teha siin. Kui sa soovid oma keha kohta rohkem õppida ning tema kohta teada saada, siis leiad väga palju väga olulist infot kõiksugustel olulistel naiselikel teemadel lehelt viljakusmonitor.ee, mida ma tõesti väga soojalt külastada soovitan.

Leave a Reply