Site Overlay

MIKS MA TAIMETOITLASEKS HAKKASIN? + terviseteemaline kajastus

NB! Ütlen siia algusesse kohe ära, et kui Sa tunned, et antud teema Sind ei kõneta ning sa ei usu toidu imelistesse raviomadustesse, siis palun ole hea, ja ära lihtsalt edasi loe. Ma tõesti soovin, et siia postituse alla ei satuks negatiivseid ja halvustavaid kommentaare. See siin on minu lugu, minu arvamus, minu uskumus sellesse, mida ma teen ning ma jagan seda, et ehk aidata ka kedagi teist, kel seda vaja on!

Aga asume siis asja kallale. Olles pikalt asja uurinud, lugedes sadu edulugusid kuidas taimedel põhinev vitamiiniderohke toitumine on aidanud inimestel terveneda rasketest haigustest ja muudest terviseprobleemidest millega on aastaid tulutult võideldud, otsustasin samuti anda taimetoidule võimaluse. Lisaks avastasin Meditsiinimeediumi, kelle raamatust leidsin oma pikaaegsetele küsimustele vastused ning väga palju kasulikke nõuaandeid, mida järgides saan ma oma tervist parendada. Meditsiinimeediumi leiate huvi korral ka instagramist.

Miks? Mis mind siis piinab, et otsustasin taimetoidu kasuks?

Jah, blogis ei ole ma seda teemat puudutanud kuna tegemist on küllaltki isikliku teemaga ning ma ei ole soovinud seda siin jagada. Nüüd aga paljastan põhjuse miks ma otsustasin lõpuks täielikult loobuda kõigest loomsest ning lisaks sellele ka kõigist lisaainetest ja muust keemiast, millest on vähegi võimalik hoiduda. Nimelt olen ma aaaaaastaid olnud hädas oma põlvedega – nende koormustaluvus on madal, kohati on see olnud lausa nullilähedane, st et mul on olnud hetki, mil ka täiesti tavaline poodi jalutamine on minu jaoks suur katsumus, kuna põlv(ed) on lihtsalt paistes ja valus. Lisaks olen kimpus olnud tugevate ala- ja ülaselja valudega, hüppeliigeste piirkonna valulikkusega, kaelavaludega jmt, mis on põhjustanud tugeva elukvaliteedi languse ning on pannud mind igapäevaselt silmitsi seisma tugevate meeleolumuutuste ning paanikahoogudega. Siinkohal ma rohkem detailidesse laskuda ei soovi, kuid ütlen selgituseks siiski, et olen aastate jooksul külastanud rohkem erinevaid eriala arste kui mu vanaema oma 80+ eluaata jooksul. Olen maksnud ulmelisi summasid käies ühe eraarsti uksetagant teise juurde, läbinud mitmeid röntgen ja MRT uuringuid ning saanud erinevaid diagnoose ja arvamusi, mis pole mind paraku kuskile edasi aidanud, otse vastupidi. Vahel ma isegi olen soovinud, et ma ei saakski seda õiget vastust kunagi teada, sest ma lihtsalt kardan, mis sealt tulla võib.

Vegan arsti ning Meditsiinimeediumini jõudmine

Mõni aeg tagasi avastasin ma aga youtube-s ringi vaadates ühe vegan arsti, kes aastaid tagasi juhuslikult taimetoidule üle minnes sai terveks raskest haigusest ning tänaseks päevaks aidanud ka sadadel teistel inimestel terveneda. Sealt edasi asusin ma põhjalikumat uurimustööd tegema ning jõudsingi Meditsiinimeediumini, kelle raamatu ma endale ka tellisin ning kelle kirjutatust sattusin täielikult vaimustusse. Mul on tunne, et ma olen saanud nende päevade jooksul, mil ma olen seda raamatut lugenud, rohkem vastuseid kui kõigi nende aastate jooksul kokku. Iga minu hommik algab värskelt pressitud sellerimahlaga, millele järgneb korralik vitamiinipomm rohelise smuuti näol. Smuuti sisse kuhjan ma korralikult spinatit (100g), keskmiselt 2 küpset banaani, 1tl spirulinat, lisan 2-3 spl linaseemneid või chia seemneid ning vahel ka mustikaid, mille lisades saab rohelisest smuutist muidugi hetkega tumelilla smuuti, kuid see-eest tohutult maitsev ja väge täis! Jälgin, et tarbiksin päeva jooksul maksimaalselt palju erinevaid värskeid puu- ja köögivilju, mõõdukalt hautatud või küpsetatud bataati, vahel ka kartulit. Hetkel tarbin ka gluteenivabu teravilju minimaalselt ning püüan panna rõhku just kõigele värskele, et varustada keha vitamiinide, mineraalide ja muude vajalike toitainetega. Lisaks kuuluvad minu menüüsse ka kogu tervenemisprotsessi toetavad toidulisandid ning hulgaliselt värsket küüslauku, ingverit ja puhast vett. Samuti olen ma lisaks loomsele toidule loobunud ka gluteenist ja rafineeritud suhkrutest ning loomulikult ka erinevatest suhkruasendajatest. Vajadusel kasutan magustamiseks pisut kookospalmisuhkurt või datleid.

Nende päevade jooksul olen tundnud ma end paremini kui terve viimase aasta jooksul ja ma reaalselt tunnen siiralt rõõmu IGAST päevast ja hetkest, mil ma saan natukene pikema maa kõndida ilma valu tundmata. Seista rahulikult poe järjekorras ilma, et peaksin vahepeal mõtlema kummale jalale nüüd rohkem koormust panna saaks ..

See on lihtsalt täiesti uskumatu, mida õige toitumise abil on võimalik ära teha! Ja sealjuures ei ole vaja ka kannatada nälga või piinelda hulluksajavate isude käes. Toitumisest detailsemalt tahaksin ma kirjutada aga juba järgmises postituses.

*Igaks juhuks lisan, et tegemist ei ole mittemingilgi moel sponsoreeritud postitusega, vaid kirjutatud siirast soovist jagada oma kogemust.

Kas Sinul on kokkupuuteid taimetoiduga? Oled kursis Meditsiinimeediumiga? Ka Sind vaevab mõni tervisemure? Kommentaariumisse on oodatud igasugune tagasiside taimetoidu teemal. Samuti on oodatud isiklikud kogemused toitumise, meditsiinimeediumi või mistahes muu antud valdkonnaga haakuval teemal. 🙂

4 thoughts on “MIKS MA TAIMETOITLASEKS HAKKASIN? + terviseteemaline kajastus

  1. Hei! Mina olen 1,5kuud vegantoidul olnud, põhjus samuti tervis. Mul pole enesetunde osas kaebusi olnud ka enne tavatoidul olles, niiet teen natuke nagu eksperimenti, et mida analüüsid 6k pärast näitavad. Samas ei näe hetkel siiski ka tagasiminekut tavatoidule, isegi kui analüüsides suuri muutusi pole.
    Aitäh postituse eest! Tore teada, et ma pole üksi 🙂

    1. Hei, Kats! Aitäh sulle kommentaari eest! Nii tore, et oled samuti proovimas taimetoitu! 🙂 Ei ole kaugeltki üksi, usun, et paljud lihtsalt ei jaga oma taimetoidu teekonda. Soovin Sulle edu ja aitäh kaasa mõtlemast! 🙂

  2. Hoian Sulle täiega pöialt, et taimetoit ja just meditsiinimeediumi soovitused toimiksid ja aitaks paraneda. Vahva kokkusattumus, et joon ise meditsiinimeediumi järgides juba nädal aega igal hommikul sellerimahla ja püüan samuti taas võimalikult taimselt ning värskelt toituda. Loodan, et teed ka järjepostitusi ja annad teada kuidas selline toitumine tervisele mõjunu on. Ole tubli!

    1. Aitäh, Reilika armsa ja toetava kommentaari eest! 🙂 Kindlasti kirjutan jätkupostitusi oma teekonnast. Nii vahva, et oled samuti enda jaoks avastanud sellerimahla ja meditsiinimeediumi, soovin Sulle samuti palju edu!

Leave a Reply