Site Overlay

VALGURIKAS SOOLAKARAMELLINE VÕIKUMÄÄRE

Pole nüüd kohe niiiiiii kaua blogisse miskit head-paremat postitanud, täitsa häbi kohe .. AGA! Nüüd olen kohe tagasi ja kavatsen selle vea kohe parandada, jagades teiega üht imelihtsat ja tervislikku maiuspala, mis sobib nii võiku peale määrimiseks, magusaks dipiks, või miks mitte ka lihtsalt niisama, otse kausist nosimiseks!

Asume siis asja kallale ja räägime lähemalt, millest seda maiuspala siis valmistada. Kuna armastan ise kiireid ja lihtsalt valmivaid toitusid, mis ei nõuaks poolt päeva aega ja hunnikut musti nõusid .. siis nii ka see retsept koosneb vaid mõnest koostisosast ja põhimõtteliselt on vaid kokku segamise vaev! Super, kas pole!?

Tegemist on siis “soolakaramalli” maitselise kohupiimadesserdiga, mis muidugi EI sisalda rafineeritu suhkurt ning on igati tervislik, toitaineterikas maiuspala. Vaja ei lähe muud, kui vaid meelepärast maitsestamata kohupiimakreemi, datlisiirupit (või datleid), maapähklivõid, meresoola ja soovi korral ka pisut karamelli aroomi.

VAJA LÄHEB:

maitsestamata kohupiimakreemi

datlisiirupit (või datleid)

maapähklivõid

meresoola

*karamelliaroom (soovi korral)

VALMISTAMINE:

Sega kausis kokku kohupiimakreem, datlisiirup, maapähklivõi ja näpuotsa täis meresoola. Soovi korral lisa ka pisut karamelliaroomi. Kui kasutad datleid, siis soovitan datlid koos maapähklivõiga eelnevalt belnderis/köögikombainis ühtlaseks massiks töödelda. Serveeri nt värskete maasikatega! 😉

Ja nüüd maiustama!

Leave a Reply