Site Overlay

MIDA TEISED ARVAVAD?

Kuna vaimne heaolu ja terve mõttemaailm on täpselt sama olulised, kohati isegi füüsilisest tähtsamad, siis puudutan seekordses postituses justnimelt seda teemat. Kuna inimene on üks tervik, siis võib üks ebakõla, negatiivne emotsioon jms avaldada mõju kogu tervikule. Kahjuks on tasakaalust välja viimine lihtne tekkima kui lasta end liialt mõjutada teiste inimeste arvamustest, normidest, tavadest, loodud piirangutest, mis võivad olla aluseks eneseusu kaotusele ning rahulolematusele.

Kas oled kunagi tundnud, et tahaksid midagi teha, kuid kardad, mida teised arvavad? Tahaksid teha elus kannapöördeid, kuid ei julge muudatusi läbi viia, kartes teiste hukkamõistu? Kas tundub tuttav? Kui jah, siis võiks see postitus sulle kindlasti huvi pakkuda. Kui ei, siis võid ikka lugeda, äkki miskit siiski kõnetab.

Eelnimetatud teemad on mulle äärmiselt tuttavad. Olen alati olnud see hall hiireke, kelle peas ketrab pidevalt mõte, et mida keegi teine minust või minu tegemistest arvab. Varasemalt tekitas see minus tohutut ebakindlust, ma ei julgenud proovida uusi asju, kartsin avaldada oma arvamust, rääkimata teistest mingilgi moel erineda. Tänaseks, aastaid hiljem, tunnen, et teiste arvamus mõjutab mind aina vähem. Loomulikult on hetki kus läheb mõni negatiivne või halvustav kommentaar hinge, kuid suures pildis ei karda ma enam teistest erineda, otse vastupidi! Mulle meeldib erineda ning me kõik peaksime julgema seda teha.

Julge erineda!

Mida aeg edasi, seda rohkem tunnen vajadust piiridest välja murda ning astuda radamööda, mida alati soovinud olen. Olen loomupoolest äärmiselt kahtlev ning kaalutlev igal sammul ning otsustamisel, mistõttu ei tee ma kunagi ühtki otsust uisapäisa ning läbimõtlemata. Küll aga lähtun ma nüüd iseenda sisetundest, soovidest ja nägemustest, mitte ühiskonna normidest, heakskiidust või arvamustest. Ma siiralt usun, et igal inimesel on õigus kujundada oma elu lähtuvalt oma soovidest, mitte ettekirjutatud “normidest”. See, mis kõnetab üht, võib teise inimese hoopis külmaks jätta ning vastupidi. Ära kunagi jäta midagi tegemata pelgalt seepärast, et kellegi teise arvates ei saa sa hakkama või ei ole Sinu idee või nägemus piisavalt ambitsioonikas. Tihtipeale inimesed, kes püüavad teisi maha teha, lihtsalt kardavad ise suuri samme astuda, mistõttu püütakse siis kas teadlikult või mõnel juhul ka alateadlikult ka teisi takistada unistuste poole püüdlemast ja midagi suurt saavutamast. Siinkohal tuleks olla äärmiselt valiv ja tähelepanelik sellesosas kellega suhelda ning milliseid inimesi enda läheduses hoida. Hoia enda ligi vaid inimesed, kes Sind toetavad, koos Sinuga ja sinu üle rõõmustavad, sulle positiivsust ja julgust süstivad ja usu mind, su elu muutub 180 kraadi paremuse suunas!

Sul on ÜKS elu!

Sul on üks elu – naudi ja ela seda täiel rinnal! Pole oluline kas asi puudutab valitud eriala, hobi(sid), elukutset, juuksevärvi, inimesi, kehakaalu või miskit muud – kõik on iga inimese enda teha. Kui Sa tunned, et töö, mida igapäevaselt teed, on end ammendanud, siis julge astuda samm muutuste poole! Kui tunned, et tahaksid juustesse roosasid triipe, siis lase käia! Vahet ei ole kui naabritädi jaoks on sinu roosad triibud liiga roosad, siis mis sellest, peaasi, et sulle endale meeldib! Kui tunned, et inimesed, kellega igapäevaselt lävid, mürgitavad sinu elu ja hingerahu, siis lase neist lahti ja astu sellest ringist välja! Kui tunned, et tahaksid ükskõik millist eluvaldkonda muuta, kui tunned, et Sa pole õnnelik hetkeliste valikutega, siis astu samm muudatuste rajal ja tee midagi uut, midagi, mis teeb Sind õnnelikuks. Elu on liiga lühike selleks, et käia ära tallatud radamööda ning raisata elu rahuolematusele.

On ülioluline keskenduda iseenda ja oma lähedaste õnnelikuks tegemisele. On tähtis kuulata iseenda sisetunnet, soove ja nendest lähtuvalt käituda, ning on oluline silmas pidada, et mitte kunagi ei ole hilja muudatusteks!

Leave a Reply