Site Overlay

KUIDAS MUUTA OMA HOMMIK PRODUKTIIVSEMAKS?(Nipid+minu hommikurutiin)

Olen viimastel aastatel ennast ikka hommikuinimeseks pidanud, kes alustab päeva rõõmuga juba varakult, et saaks mõnusalt rahulikult hommikusööki nautida ja eesootavaks päevaks ettevalmistuda. Vahepeal aga kadus minu hommikuinimese energia kuskile täiesti ära ning voodist oli võimatu varakult välja saada 😀 Hommik määrab minu jaoks aga väga suurel määral kogu päeva olemuse. Kui ma alustan hommikut positiivselt ja energiliselt, siis annab see ka ülejäänud päevale hea boosti. 

Niisiis otsustasin (taaskord) kasutusele võtta mõned head nipid, mis aitavad hommikul produktiivsem olla ning ennast energilisemana tunda:

1.Regulaarne magamamineku aeg – kui minna magama igal õhtul enam-vähem samal kellaajal, aitab see unekvaliteeti olulisel määral tõsta ning paremini välja puhata ning hommikul puhanuna tõusta. Kui muidu võib tunduda keeruline iga õhtul samal kellaajal magama minna, siis mina soovitan seada endale tunniajane vahemik, mille sisse siis magamamineku aeg seada. Olgu selleks näiteks ajavahemik kella 22-23ni. Selliselt toimides jääb siiski veidi ka mänguruumi ning ei pea elueest kell 22 tekiall olema ja und ootama. Aga kui tead, et vot mingis kindlas ajavahemikus lähed magama, siis saadki vaikselt end unerežiimile seadma hakata. Minu puhul toimib selline tunniajane rutiin väga hästi ja tõesti tunnen, et saan rahulikilt uinuda ning keha hakkab juba enne teatud kellaaega unerežiimile lülituma.

2.5-minuti reegel – kes meist ei teaks seda tunnet kui peale äratuskella helisemist veel “viis minutit” pikutada ning siis taaskord hoopis sügavass unne vajuda, kordusäratus sama hoogsalt kinni vajutada ning lootusetult sisse magada või siis veel unisema ning pahuramana ärgata .. Siinkohal tuleb appi 5-minuti reegel, mis tähendab seda, et peale äratuskella helisemist on sul aega täpselt 5 sekundit, et üles tõusta. Loed kas mõttes või häälekalt 5´ni ning tuledki üles. Selliselt annad endale küll hetke ärkamiseks, samas takistades end uuesti unne vajumast. Lihtsalt 1, 2, 3, 4, 5 and GO!

3.Külm vesi – peale ärkamist pese ergutamiseks külma veega nägu ning usu mind, tunned end koheselt erksana! Mina pesen hommikuti nägu tavaliselt nii külma veega kui kannatan ja tõepoolest, annab see tohutult mõnusa ja värske tunde! Kindlasti on super ergutajaks ka külm dušs, niiet kõigile neile, kes ülemäära külmakartklikud pole, võib seegi variant hästi sobida! 😉

4.Tervislik hommikusöök – tervislik hommikusöök annab hea enesetunde ning vajaliku energia päevale vastu astumiseks. Seedesüsteemi ergutamiseks on hea juua klaas toasooja vett 15-30 minutit enne sööki. Seejärel valmista üks toitaineterikas smuuti, puder või omlett. Meisterda üks valgurikas võiku või müslikauss, aga ära jäta hommikusööki vahele, see on oluline ja annab hea hoo sisse päevale vastu astumiseks.

5.Päevaplaan paika – pane kirja oma päevatoimetused ning alusta koheselt. Sea tegemised tähtsuse järjekorda ning alusta olulisematest, mis kindlasti ära tuleb teha. Selliselt toimides on sul hea ülevaade mis sind päeval ees ootab ning aitab aega paremini planeerida.

Minu hommikurutiin

Minu hommikud algavad külma vee ja hambapesuga. Seejärel suundun kööki, kus tarbin enne hommikusöögi valmistamist klaasi toasooja vett ning tassitäie kanget ingveriteed. Tee valmistamiseks lisan tassi paari sentimeetri jagu peenelt tükeldatud värsket ingverit ning valan selle üle kuuma veega.

Seejärel on aeg valmistada hommikusöök. Viimasel ajal on minust saanud veel suurem smuutitaja kui varem, ehk on asi selles 10-päevases boostyourselfi smuuti challengis, kes teab! 😀 Aga tihti kuulub minu hommikusöögi juurde ka üks toitaineterikas vitamiinipomm. Lisaks valmistan näiteks putru või oma teist lemmikut – avokaado/muna võikut röstitud gluteenivaba leivaga, mm!

Seejärel naasen päevatoimetuste juurde. Kuna hetkel töötan kodukontoris, siis võimaldab see mul ise oma päevakava kokku panna, mis tundub esialgu väga lihtsa ülesandena, kuid nõuab tegelikult parasjagu enesedistsipliini. Panen paika mida täpsemalt vaja teha on ning seejärel asun tegutsema.

Tavaliselt teen hommikul kohe ära poetiiru ning ostan vajaliku toidukraami retseptide valmistamiseks. Enne poodi minekut koostan alati poenimekirja toiduainetest, mida mul täpselt vaja läheb. Sel viisil tean ma täpselt, mida ma poest vajan ning jäävad ära ka ebavajalikud ostud. Koju naastes asun retsepte valmistama, pildistama ning õhtud mööduvad tavaliselt arvutitaga pilte töödeldes.

Samas kui on päeval olnud kiire ja palju tööd, siis vahel jagan ka toimetused selliselt ära, et üks päev tegelen toidu valmistamise ja pildistamisega ning järgmis(te)l päeva(de)l siis töötlemisega.

Tööde vahepeale planeerin ka selle aja, mil tegelen koolitöödega ning kursusetööga, mis kõik võtavad ka suure osa ajast.

Samuti olen püüdnud endale vaikselt sisse harjutama hakata seda, et vähemalt pool tundi enne magamaminekut oleksin telefonist eemal, ega vaataks ka telekat. Siis saab organism päevatoimetustest rahuneda ning vaikselt end unerežiimile sättima hakata ning uni tuleb ka palju rahulikum.

Milline on sinu hommikurutiin? 🙂

Leave a Reply