Site Overlay

TEEME JUTTU VEE KASULIKKUSEST + AUHINNAMÄNG

Seekordses postituses räägime täpsemalt vee kasulikkusest ning sellest, miks, millal ja kui palju siis vett tarbida ikkagi tuleks. Samuti soovin pakkuda ühe hea alternatiivi juhuks, kui käsi tahab poes magusate karastusjookide poole sirutama hakata.

Miks on vee tarbimine niivõrd oluline?

Vesi moodustab umbes kaks kolmandikku meie kehamassist.Vee hulk kehas sõltub suuresti ka vanusest. Mida noorem inimene, seda suurem protsent vett tema kehas on. Vanemaks saades veetase kehas langeb. Samuti langeb veetase ka liiga kõrge rasvaprotsendi korral. Imikutel moodustab vesi 75% kehamassist, noorukitel 65%, täiskasvanutel 60% ning eakatel inimestel 55% kehamassist.

Inimorganism koosneb suurel hulgal veest ning seepärast on vesi eluliselt oluline meie organite funktsioneerimisel ja termoregulatsioonis. Vesi aitab hoida kehatemperatuuri stabiilsena ning kaitsta elutähtsaid organeid. Vesi on abimeheks toitainete ja hapniku transpordil kõigi keha rakkudeni.

Vee tarbimises peitub ka kauni ja terve naha saladus. Vesi aitab vabaneda jääkainetest ning seeläbi keha puhastada.

Päevane vee vajadus on väga individuaalne ning ühest soovitus selleks tegelikult anda ei saa. Veevajadus sõltub inimese vanusest, soost, tervislikust seisundist, töö iseloomust, eluviisist (aktiivne või passiivne), ümbritsevast kliimast, suurenenud higistamisest (nt kuumade ilmade korral, raske füüsilise töö korral vmt), suurenenud soola tarbimise korral.

Ilmselt on igaüks meist tundnud janu tunnet. Janu tekib juhul kui organism ei ole saanud piisavas koguses vett või on tarbitud liialt palju soola, eriti keedusoola. Täiskasvanutel on veevajadus 28–35 ml kehakaalu kilogrammi kohta (ligikaudu 1 ml 1 kcal toiduenergia kohta).

 

Ka mitmesugused toidud ja toiduained on suure veesisaldusega:

Köögiviljad (sisaldavad keskmiselt 93% vett, värskes kurgis aga näiteks lausa 97% vett)

mahl (sisaldab keskmiselt 89% vett)

puuviljad (keskmiselt 86% vett)

kartul (keskmiselt 79% vett)

liha (keskmiselt 68% vett)

ülejäänud toiduainetes, sh nt leib, jahu, pähklid, jääb veesisaldus alla 50%.

Kohvijoojatel tasub kindlasti aga meelespidada, et nii kohvil kui ka teistel kofeiini sisaldavatel jookidel on vett väljutab toime, mistõttu tuleks  veevarude stabiilsena hoidmiseks kindlasti tarbida ka piisavas koguses puhast vett.

KUI AGA TAHAKS VAHEL MÕND MAGUSAT JOOKI …

Mida teha kui isu karastusjookide järele on suur? Ilmselt ei ole kellelegi võõras fakt, et karastusjoogid ja mitmed mahlajoogid, mida poeriitulitel leida võime, sisaldavad endas meeletult palju suhkurt. Kuna aga suhkru liigtarbimine on kerge tulema ning me kõik ju soovime ikkagi kaua terved olla ning kehale vaid parimat pakkuda, tuleks neist suhkrupommidest kauge kaarega mööda jalutada. Aga mida siis ikkagi teha kui tahaks hirmsasti mõnda mõnusat jooki, mis ei sisaldaks tonnide viisi suhkurt ning annaks kehale ka miskit kasulikku? Siinkohal ulatab abikäe Vitamin Well oma maitsvate ja vitamiinidega rikastatud jookidega.

Mis on Vitamin Well? 

Vitamin Well vitamiinijoogid on rikastatud paljude vitamiinide, mineraalainete ning puuvilja- ja taimeekstraktidega. Vitamiinijoogid on gaseerimata ning magusainena on kasutatud ainult kvaliteetset puuviljasuhkurt. Jookide tootmisega alustati 2008. aastal Rootsis. Vitamiinijooke on saadaval 6 variandis – Vitamin Well Defence, Vitamin Well Care, Vitamin Well Focus, Vitamin Well Reload ja Vitamin Well Antioxidant. Tegemist on tervislike alternatiividega tavalistele karastusjookidele ja mahladele.

Vitamin Well vitamiinijoogid rikastavad me toidulauda vitamiinidega, garanteerides seejuures ka tõeliselt hea maitseelamuse. Needsamad vitamiinijoogid on mulle olnud heaks abimeheks sel tervisliku eluviisi rajal. Olles aastaid olnud magusate karastusjookide armastaja, oli algselt tõesti meeletult raske neist lahti öelda. Keha oli harjunud magusaga ning tavalise vee joomine tundus jube igav ja … maitsetu. Siis alustasin ma muidugi ka ise maitsevee valmistamisega ning sain veega suurepäraseks sõbraks. Küll aga meeldib mulle vahel ka juba valmis vitamiini jooki tarbida ning Vitamin Well on alati olnud minu esmane valik kui tekib soov mõne magusama joogi järele. Joogid on 0,5 liitristes pudelites ning üks pudelitäis annab vaid 85 kalorit! Vitamin Well jookidega saad lähemalt tutvuda SIIN.

Kas ka Sina sooviksid võita endale kastitäie vitamiini jooki? Kui jah, siis siin on Sinu võimalus!

Käimas on AUHINNALOOS! Koostöös Vitamin Well tiimiga loosime välja TERVE KASTI vitamiinijooke!

Loositingimustega tutvumiseks mine piilu INSTAGRAMI!

 

 

 

 

KASUTATUD ALLIKAS:

http://toitumine.ee/energia-ja-toitainete-vajadused/vesi

 

 

Leave a Reply