Site Overlay

IMELINE TEESEENE JOOK – KOMBUCHA

MIS ON TEESEENEJOOK EHK KOMBUCHA? 

Teeseenejoogist ehk kombuchast polnud ma varem kuulnud, kuid kui kord maitsta sain, olin sekundiga võlutud! Tegemist on joogiga, mis on alguse saanud ligi 2000 aastat tagasi Hiinast ning on sealt edasi levinud juba üle maailma.

Kombucha on nimelt teeseenejook, mida valmistatakse kombucha kultuurist, filtreeritud veest, teest ja rafineerimata roosuhkrust.  Suhkurt aga sisaldab kombucha väga vähe, kui just pole tegemist  kombuchamaitselise joogiga.

Vanemad inimesed mäletavad seda jooki ehk veel nõukogude ajast, mil suures purgis teeseent kasvatati. Nüüd on jook aga jällegi tõusuteel ning oma kasulikkusega maailma vallutamas.

MIDA HEAD KOMBUCHAST SAAB? 

Kombuchast teeb aga imejoogi temas sisalduvad probitootikumid ja B-vitamiinid ning ensüümid, mis on abiks immuunsüsteemi tugevdamisele. Teeseene tarbimist seostatakse paranenud seedimise, keha puhastumise,  kaalulanguse, energilisuse,  vähiennetuse ja  paranenud liigeste tervisega.(http://toitumistarkus.ee/teeseene-jook-kaitseb-liigesepoletiku-eest-ja-annab-energiat/)

MILLIST KOMBUCHAT EELISTADA? 

Saanud maitse suhu, otsustasin proovida mitmeid turul olevaid kombuchasi ning oma kogemust ka teiega jagada.

Esmalt sain ma proovida Ra-Life kombuchat, mis maitseb imeliselt! See on maheda maitsega ja lihtsalt ülimõnus karastav jook. Eks ma seetõttu üldse kombucha-hulluse külge saingi, et esmane maitseelamus oli nii hea! Kui ma veel teada sain, millised tervistavad omadusel sel joogil on, siis olingi müüdud! Asusin kohe uurima, mida veel poodides pakutakse.

Smuuti Ra-Life kombucha lisandiga

Ra-Life kombucha ja müügikohtade kohta saad täpsemalt lugeda SIIT

Järgmiseks proovisin Captain kombuchat, mida on müügil lausa viie erineva maitsega: ananassi, vaarika, kookose, cayenne’i pipraga ning originaal. Mina proovisin ananassi ja vaarika oma, kuid kahjuks mingit maitseelamust ma sealt ei saanud. Minu arvates oli neil domineeriv mõrkjas maitse ning naturaalset mahedat kombucha mekki neil polnud.

Captain kombucha ja müügikohtade kohta kohta saad täpsemalt lugeda SIIT

Seejärel proovisin Säsi kombuchat, mis meenutas oma maitselt äädikat ning oli seetõttu minu jaoks liiga vänge maitsega.

Säsi kombucha ja müügikohtade kohta saad lugeda SIIT

Kaubamaja toidumaailmas tervisetoodete letis jäi mulle silma ka Helde kombucha. Seda on samuti kolmes erinevas variandis: valge, must ja roheline. Mina proovisin valget ja rohelist, valge oli minu lemmik! Samuti pehme ja maheda maitsega, just nagu Ra-Life kombucha! Saladuskatteall võin öelda, et Ra-Life originaal ja Helde valge kombucha ongi minu kaks lemmikut! Alati kindlapeale minek ning mõnus maitseelamus garanteeritud.

Helde kombucha ja müügikohtade kohta saad lugeda SIIT

Viimasena maitsesin KUMA kombuchat, mis osutus minu jaoks jällegi pisut liiga magusaks ning meenutas justkui kerget suhkrusiirupit.

KUMA kombucha ja müügikohtade kohta saad lugeda SIIT 

Sellised on minu arvustused proovitud kombuchadest, kuid turul on veel mitmeid kombuchasid, mida ma kindlasti proovida tahaksin.

Kas sina oled kombuchat proovinud? Milline on sinu lemmik?

Andke kommentaariumis julgelt teada ja jagage soovitusi millist kombuchat veel kindlasti proovida võiksin.

 

 

 

 

 

2 thoughts on “IMELINE TEESEENE JOOK – KOMBUCHA

  1. Väga tore, et jagad infot kombucha ja selles joogis peituva väe kohta 🙂 Rõõm oli ka lugeda, et sulle just Ra Life kombucha maitseb!

    1. Olen suur kombucha fänn tõesti! Olen aga tõdema pidanud, et mitte kõik turul olevad kombuchad pole mõnusa maitsega, seega otsustasingi oma arvamuse põhjal proovitud kombuchade plussis-miinused välja tuua.
      Ra-Life on aga tõesti topis esikohal! 😉
      Loodan, et läbi postituse jõuab kombucha ehk veel rohkemate inimesteni kuna tegemist on tõesti väärt joogiga! 😉

Leave a Reply