Site Overlay

MIS ON ELUS PÄRISELT OLULINE

Erinevates eluetappides märgime kindlasti enda jaoks oluliseks erinevaid asju, vanemaks saades need asjad aga muutuvad. Mäletan omastkäest mitme aasta taguseid aegu, kus ei mõelnud ma veel pooltki nendele asjadele, mille üle praegusel ajahetkel mõtteid mõlgutan. Olin pealiskaudsem ega süvenenud niivõrd palju hetkedesse ja inimestesse, ei süüvinud elu mõttesse, ega sellesse, mida igal inimesel, hetkel ja kogemusel mulle õpetada on.

IGA KOGEMUS LOEB 

Igal inimesel, hetkel, kogemusel on meile midagi öelda, midagi õpetada. Alati on midagi õppida, olgu selleks õppetunniks positiivne kogemus või negatiivsem, õppetund on õppetund ning iga kogemus rikastab. Mina usun, et igal inimesel, kes minu ellu satub, on mängida oma roll. Niisamuti on iga uue sammuga, mille astume, sh ka ebaõnnestumistega. Nagu öeldakse, siis mis kergelt tuleb, see kergelt läheb. Oma elukogemusele tuginedes võin väita, et nii seetõepoolest on. Kui kõik meile kergelt sülle kukuks, ei oskaks me kaugeltki mitte niivõrd palju väärtustada kõike seda head, mis meile on osaks langenud.

Olen alati arvanud, et uskuda ja unistada tuleb suurelt! Mitte kunagi ei tohiks alla anda, mõeldes, et unistused on tobedad või need nagunii ei täitu.

 

KUNAGI POLE LIIGA HILJA 

Nii palju olen ma kokku puutunud inimestega, kes pole rahul oma elukorraldusega. Olgu selleks ebasobiv töö, ebaterve suhe, unistuste mitte täitumine või hoopis miski muu põhjus. Olen ka ise aastaid elanud rahulolematuse küüsis, ning tean, et mugasvustsoonist lahkuda on raske. Ei ole üldse lihtne julgust kokku võtta ja elumuutvaid samme astuda. Küll aga on need ääretult vajalikud muutusteks! Mõte, et rong on läinud ja nüüd on hilja üht või teist asja kordasaata, ei ole kaugeltki mitte õige. Kunagi ei ole hilja uuesti alustada! Kui tunned, et õpitud eriala ei ole see, mis tegelikult silmadesse sära toob, siis tee midagi muud! Õpi midagi uut, koolita end mõnel muul alal, alusta millegagi, mis silma särama paneb. Mõtle, mis on see, millega sa tegelikult tegeleda tahaksid, ning alusta sellega nüüd ja kohe, sest IGA VÄIKE SAMMUKE LOEB! Kui tunned, et su elus on inimesed, kes viivad sinult hingerahu ega too endaga kaasa midagi positiivset, siis astu neist eemale. Astu kõrvale ja viibi koos inimestega, kes toovad su ellu rõõmu, mitte ei röövi seda ära. Inimestega, kellele läheb korda sinu õnn, kellega sa saad jagad oma rõõme ja muresid, kes on sinu jaoks päriselt olemas.

Veel üks tähtis punkt, millel peatud soovin, ongi inimesed. Meie lähedased inimesed, kelle me kipume tänapäeva kiires maailmas vahel tähelepanuta jätma. Kuid tegelikult on ju just nemad need, kes kindlustavad meie seljataguse. Inimesed, kellega jagame oma rõõme ja muresid. Inimesed, kes on alati toeks, no matter whatVarasemalt ei osanud ma justkui sellele mõelda, kuid mida aeg edasi, seda rohkem tajun ma  õigete ja päris inimeste tähtsust oma elus. Hindan seda, kui raske on leida neid tõelisi inimesi enda ellu ning kuidas kümne küünega kinni hoida neist, kes mul olemas on.

Hoidkem oma kalleid ning pöörakem rohkem tähelepanu oma unistustele! 

 

 

Leave a Reply